Прощавай людина-легенда!

31 січня помер давній і щирий друг Авіаційно-космічного центру КПДЮ перший український космонавт Леонід Каденюк.
На нього рівнялось кілька поколінь вихованців Палацу!
Авіаційно-космічного центр висловлює щирі співчуття рідним та близьким померлого.


Леонід Каденюк народився 28 січня 1951 року у селі Клішківці, Хотинського району, Чернівецької області у сім’ї сільських вчителів. Після закінчення середньої школи зі срібною медаллю вступив до Чернігівського вищого військового авіаційного училища льотчиків (ЧВВАУЛ).Після закінчення працював льотчиком-інструктором ЧВВАУЛ.

В 1976 року був відібраний до загону радянських космонавтів у групу багаторазової космічної системи «Буран», та через рік закінчив Центр підготовки льотчиків-випробувачів. Отримав диплом і кваліфікацію «льотчик-випробувач», згодом і «космонавта-випробувача».

Під час підготовки до космічних польотів та в процесі випробувальної роботи пройшов унікальні інженерну та льотну підготовку. Вивчив космічні кораблі «Союз», «Союз-ТМ», БТКК «Буран», Орбітальну станцію «Салют», частково орбітальний комплекс «Мир» та американський багаторазовий транспортний космічний корабль (БТКК) «Space Shuttle».

Літав на більше ніж 50 типах та модифікаціях літаків різного призначення, в основному — на винищувачах, а також на американському тренувальному літаку Northrop T-38.

У 1995 році відібраний до групи космонавтів Національного космічного агентства України, та пройшов підготовку в NASA до космічного польоту на американському космічному кораблі багаторазового використання «Колумбія» місії STS-87 як спеціаліст з корисного навантаження.В період з 19 листопада по 5 грудня 1997 року здійснив космічний політ на американському БТКК «Колумбія» місії STS-87.